-->

Pēc vairāk nekā divus gadus ilga būvniecības procesa ekspluatācijā nodota A klases biroju ēka ZEISS BIROJI, informē projekta attīstītājs Mūkusalas Biznesa Centrs. Jaunā ēka atrodas Dēļu ielā 2, un par tās arhitektūras iedvesmas avotu kalpojusi kādreizējā Carl Zeiss optikas fabrika, kas reiz atradusies šajā pašā vietā. “Zeiss Biroju” projekta īstenošanā investēti aptuveni deviņi miljoni eiro.

Ēkas kopējā platība ir 5600 kvadrātmetri un tā ir sertificēta atbilstoši  BREEAM Excellent ilgtspējas sertifikāta prasībām, projektā iekļaujot A klases energoefektīvas gaisa dzesēšanas, ventilācijas un apkures sistēmas un ilgtspējīgus un dabai draudzīgus apdares materiālus. “Zeiss Biroju” ēkas oficiālā atklāšana ir plānota šoruden – kā stāsta projekta attīstītāji, pirms nomnieku uzņemšanas ir atlicis veikt iekšējos apdares darbus. 

“Mums ir ļoti liels gandarījums par to, ka līdz šim vērienīgākais attīstības projekts MŪKU SALAS teritorijā tuvojas noslēgumam, un jau pavisam drīz ēkā būs iespējams uzņemt tās iemītniekus – uzņēmumus, kuri patiešām ir uzskatāmi par savu nozaru līderiem,” stāsta Mūkusalas Biznesa Centra valdes priekšsēdētāja Iveta Bahmane. “Zeiss Biroju” ēkas būvniecība mums bija ļoti svarīgs process vairāku iemeslu dēļ – viens no tiem ir komerciālo nekustamo īpašumu portfolio paplašināšana, tā kā MŪKU SALĀ šie biroji būs pirmie, kas pārstāv A klases kategoriju. Un otrkārt, šī ēka pilda arī MŪKU SALAS teritorijas vizītkartes funkciju – tā simbolizē izaugsmi, attīstību, tajā pašā laikā uzsverot cieņu pret šīs vietas vēsturisko mantojumu,” viņa stāsta.

Projekta celtniecības darbus veic būvkompānija SIA Velve, ar kuru līgums par “Zeiss Biroju” būvniecību parakstīts 2021. gada sākumā. 

“Nozarei pēdējie gadi nav bijuši viegli un jaunās biroju ēkas būvniecības plānošanu ietekmējuši virkne ārējo faktoru, tomēr esam gandarīti, ka veiksmīga iesaistīto pušu sadarbība ir sekmējusi tehniski izaicinošā, taču vienlaikus ļoti interesantā, “Zeiss Biroju”  projekta realizāciju. Fakts, ka būvdarbi bija jāveic jau strādājošu biroju ēku kvartālā, kur ir intensīva satiksme un blakus atrodas noslogota pilsētas maģistrāle – Mūkusalas iela, prasīja rūpīgu materiālu piegādes plānošanu un efektīvu satiksmes organizāciju. Neskatoties uz izaicinājumiem, mums ir izdevies saglabāt ēkas vēsturisko veidolu – vēsturiskās Carl Zeiss rūpnīcas ēkas fasādes un konstrukcijas iezīmes, kas apvienots ar augstvērtīgiem un moderniem risinājumiem interjera projektā, tādējādi piešķirot ēkai ne tikai augstu estētisku pievienoto vērtību, bet padarot to arī par pievilcīgu mājvietu jaunajiem iemītniekiem,” norāda Arvis Mūrnieks, SIA “Velve” tehniskais direktors.

MŪKU SALAS teritorijā pašlaik tiek īstenoti vairāki citi vērienīgi projekti – šopavasar uzsākta arī Rīgas Domes finansētā gājēju tiltiņa būvniecība, kuras mērķis ir nodrošināt savienojumu starp Mūkusalas un Jelgavas ielām, padarot apkārtni pieejamāku gājējiem un velobraucējiem, savukārt vasaras beigās uzsākta daudzstāvu autostāvvietas būvniecība. Topošā autostāvvieta atradīsies Dēļu ielā 6 un tajā paredzētas stāvvietas 371 automašīnām. 

Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā atrodas tādu uzņēmumu kā “Tele2”, “Bolt”, “Delfi”, “Cognizant”, “Civinity” un citi biroji. 2021. gada beigās Mūkusalas ielas apkaime apvienojusies zem vienota zīmola – MŪKU SALA, kurā ietilpst gan Mūkusalas Biznesa Centrs un tā īstenotie projekti, gan topošā A klases biroju ēka “Zeiss Biroji”.

× Chat with us?