-->

Pēc ZEISS BIROJU ēkas nodošanas ekspluatācijā 2023. gada septembrī noslēgumam tuvojas arī pēdējie iekšdarbi, pēc kuriem ēkā tiks uzņemti tās nomnieki. Starp tiem ir arī valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM Rīgas reģionālais centrs, kas no 6. novembra savus klientus pieņem ZEISS BIROJU telpās.

Valsts kapitālsabiedrība ALTUM nodrošina finansējumu jomās, kuras valsts ir izvirzījusi kā svarīgas un atbalstāmas, un kurās pietiekamā apjomā nav pieejams kredītiestāžu finansējums. Ar savu darbību ALTUM sniedz atbalstu biznesa uzsākšanai, attīstībai, inovāciju ieviešanai, eksporta veicināšanai, mājokļa iegādei un citiem mērķiem. ALTUM Centra reģiona birojā ikvienam ir iespēja saņemt konsultāciju par valsts sniegtajām atbalsta iespējām, un tas aptver valsts atbalsta programmu klientus no Rīgas, Jūrmalas, Ogres, Siguldas un citiem Pierīgas novadiem. 

“Šajos laikos pieņemam ilgtspējīgus lēmumus. Arī biroja izvēlē, galvenokārt, izvērtējām iespējas pārcelties uz energoefektīvāku ēku, tādējādi domājot par ilgtspējai atbilstošu funkcionalitāti, kā arī sociālo un ekonomisko izdevīgumu. Izvērtējot līdzšinējās prognozes, siltumenerģijas patēriņš jaunuzceltajā A klases biroja ēkā būs par divām reizēm mazāks nekā iepriekšējās īrētajās telpās,” stāsta ALTUM Centra reģiona vadītāja Daina Cinovica.

“Starp MŪKU SALAS iemītniekiem ir visdažādākie uzņēmumi – pavisam nelieli jaunuzņēmumi, starptautiski nozares līderi, vidēja lieluma vietējie uzņēmumi – mums ir ļoti svarīgi nodrošināt vidi, kas ir piemērota jebkādam uzņēmumam. Tāpēc valsts kapitālsabiedrības ALTUM ierašanās ZEISS BIROJOS ir kārtējais apliecinājums tam, ka mūsu centieniem ir nozīme, un ka šī ir vieta, kur iespēja radīt piemērotu biroju ir pieejama ikvienam,” stāsta Mūkusalas Biznesa Centra valdes priekšsēdētāja Iveta Bahmane.

ZEISS BIROJU kopējā iznomājamā platība ir 4300 m2. Ēka ir sertificēta atbilstoši BREEAM Excellent ilgtspējas sertifikāta prasībām un projektā iekļautas A klases energoefektīvas gaisa dzesēšanas, ventilācijas un apkures sistēmas. ZEISS BIROJU ēka nosaukta par godu Karla Ceisa optikas fabrikai, kas šajā pašā vietā atradusies 20. gadsimta sākumā – atsauces uz kādreizējo ēku atrodamas arī jaunās celtnes fasādes dizainā. 2023. gada septembrī ēka nodota ekspluatācijā, savukārt nomnieku uzņemšana plānota gada beigās. ZEISS BIROJUS par savu mājvietu jau ir izvēlējušies tādi uzņēmumi kā Given Latvia, Pro Gaisma, ABB, DUAL Arhitekti un Helmes Latvia. 

× Chat with us?