-->

Ceturtdien, 20. janvārī svinīgā ceremonijā A klases ZEISS BIROJU ēkas pamatos iemūrētas simboliskas laika kapsulas. Mūsdienīgā biroju ēka atradīsies Dēļu ielā 2, un tās būvniecības darbi, kurus īsteno būvfirma “Velve”, tiks pabeigti 2022. gada beigās.

Ievērojot stingrus epidemioloģiskās drošības pasākumus, pasākumā piedalījās projekta attīstītāji – Mūkusalas Biznesa Centra līdzīpašnieki Klāvs Vasks un Alvis Krasovskis, valdes priekšsēdētāja Iveta Bahmane, būvfirmas “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens un goda viesi.

Starp goda viesiem bija  apdrošināšanas sabiedrības “Balcia Insurance” valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus un zvērinātu advokātu biroja „Eversheds Sutherland Bitāns” partneris Agris Bitāns, kuri, piedaloties galerijas un izsoļu nama “Birkenfelds” rīkotajā Ziemassvētku labdarības izsolē un ziedojot līdzekļus biedrībai “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”, guva iespēju sagatavot arī katrs savu kapsulu, tajās ievietojot savus vēstījumus.

Mūkusalas Biznesa Centra un būvfirmas “Velve” kopējā kapsulā ievietoti ne tikai vēstījumi nākotnes paaudzēm dažādos formātos, bet arī dažādas piemiņas lietas. Tā, piemēram, būvfirmas “Velve” pārstāvji kapsulā ievietoja avīzes “Diena” numuru un Latvijas Bankas izdoto monētu “Liepas lapa”, kas simbolizē dabu pilsētvidē un līdzsvaru, kuru nepieciešams ievērot apkārtējā vidē. Savukārt Mūkusalas Biznesa Centrs kapsulā ievietoja darbinieku kopēji radītu vēstījumu un kolektīva kopbildi, kā arī 30 bērnu zīmējumus, kuros atainota nākotnes Rīga – tos tostarp radījušas arī Mūkusalas Biznesa Centra nomnieku un būvfirmas “Velve” darbinieku atvases.

“Ikviens no mums katru dienu rada vēsturi. Vakardiena mums jau ir vēsture, rītdiena – nākotne, un mēs katrs varam šo vēsturi veidot tādu, kādu vēlamies. Tieši tāpēc mēs devām iespēju bērniem uzzīmēt to, kādu nākotni redz viņi. Jo mums šķiet, ka bērni intuitīvi izprot gan augstās tehnoloģijas, gan intuitīvi prot ar tām darboties. Un, iespējams, viņi arī intuitīvi zina, kāda būs nākotne,” stāsta Mūkusalas Biznesa Centra valdes priekšsēdētāja Iveta Bahmane. Viņa ievietoja arī lūpu krāsu, kas simbolizē sievišķās enerģijas klātbūtni jebkurā vērienīgā projektā.

Kā stāsta Mūkusalas Biznesa Centra līdzīpašnieks Klāvs Vasks, projekta izstrādes laikā tam ir bijuši piesaistīti septiņi dažādi arhitekti un izstrādātas septiņas dažādas ieceres par to, kā šai ēkai ir jāizskatās.

“Šis ir manas dzīves ilgākais projekts. Šajā laikā ir izaugušas manas divas meitas, viena no viņām jau ir pabeigusi augstskolu, un šajā teritorijā esam uzbūvējuši vismaz četras citas ēkas. Bet mans vēstījums ir par to, ka katram cilvēkam nepieciešams savs mērķis. Un, ja šim mērķim tici, virzies uz to un nepadodies, tad rezultāts agrāk vai vēlāk tiks sasniegts. Mans novēlējums visiem mums un arī nākamajām paaudzēm ir uzstādīt augstus mērķus, nebaidīties no izaicinošiem uzdevumiem un katru rītu celties ar domu “Kā mēs varam nokļūt vēl tuvāk saviem mērķiem?”,” viņš stāsta.

ZEISS BIROJU ēka būs sešstāvīga celtne ar kopējo platību 5 700 m2, un tās būvniecībā tiks izmantotas 50 tonnas metāla konstrukciju. Saskaņā ar ēkas plānojumu, tai būs 200 logi un stiklojumi, un trīs lifti. Ēka ir sertificēta atbilstoši BREEAM Excellent ilgtspējas sertifikāta prasībām un projektā iekļautas A klases energoefektīvas gaisa dzesēšanas, ventilācijas un apkures sistēmas un tā būvniecībā tiek izmantoti ilgtspējīgi un dabai draudzīgi apdares materiāli. Paredzēts, ka projekta kopējās būvniecības izmaksas sastādīs 9 miljonus eiro.

“Jaunbūves lokācija nelielajā zemes gabalā ar intensīvas satiksmes maģistrāli – Mūkusalas ielu – vienā pusē un līdzās esošo biroju ēku otrā pusē būs apstākļi, kas mūsu komandai prasīs nemitīgu plānošanu un pielāgošanos jaunām situācijām. Mums ir būtiski paveikt savu darbu, organizējot to tā, lai atstātu pēc iespējas mazāku iespaidu gan uz biroja darbinieku ikdienu, gan arī satiksmi,” stāsta SIA Velve valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.

ZEISS BIROJU ēka nosaukta par godu Karla Ceisa optikas fabrikai, kas šajā pašā vietā atradusies 20. gadsimta sākumā – atsauces uz kādreizējo ēku arī būs atrodamas jaunās celtnes fasādes dizainā. Vēsturiska ēka, būvēta 1912. gadā, bija pirmā dzelzsbetona konstrukcijas ražošanas ēka Rīgā. Starpkaru periodā tajā izvietojusies Latvijas Leibovica radiorūpnīca, pēc 2. pasaules kara – Rīgas radiotehnikas rūpnīca.

Mūkusalas Biznesa Centra kopējā biroju platība pēc projekta realizācijas pārsniegs 35 000 kvadrātmetru un tā teritorijā atrodas tādu uzņēmumu kā “Tele2”, “Bolt”, “Delfi”, “Cognizant”, “Civinity” un citi biroji. Tāpat uz Mūkusalas Biznesa Centra ēku jumtiem ir izvietota pirmā lielākā saules elektrostacija Rīgā, kas ražo pilnībā zaļu enerģiju biznesa centra nomniekiem.

× Chat with us?